Home

About

The Seahawks Call

Virtual Learning Resources

Honor Roll

Departments

Parent & Student

Events

CCPS

Summer Reading

High Honors

High Honors 

Grade 6 

Barncord, Payton A.
Biagi, Jason K.
Breuer, Jack E.
Brown, Makaela J.
Bullard, Aaron J.
Carbone, Dominic E.
Christie, Alannah A.
Colburn, Christopher M. III
Conklin, Thomas M.
Conyers, Omari C.
Cook, Lucas S.
Coughlan, Kendall R.
Cusack, Sophia E.
Ellison, Christopher P. Jr
Ely, Jasper L.
Fors, Gianna L.
Garrido Perez, Samantha
Giannella, Adriana L.
Goelling, Madison M.
Gomes, J'Leya E.
Gray, Isabelle M.
Hill, Christina C.
Hine, Garrett M.
Holt, John J.
Houghton, Chase R.
Houser, Hayden L.
Huntt, Sophie G.
Irvin, Chace J.
Jackowski, Emma G.
Jones, Blake M.
Kash, Kenleigh N.
Kibler, Aiden W.
Kolker, Emmie L.
Konwea, Precious U.
Leake, Roman P.
Lee, Micah J.
Lewis, Deondre A.
Malootian, Jacob T.
Marsh, Moira J.
McIntyre, Ariana M.
McNab, Owen S.
Medley, Christion A.
Mellon, Makenzie A.
Mika, Robert W.
Nagel, Brendan E.
Niner, Riley M.
Padilla, Joseph V.
Parks, Luke R.
Parsons, Michael J. II
Payne, Sophie E.
Penaloza Espinoza, Hernan
Pendergist, Sarah L.
Phipps, Joshua T.
Poff, Ferris B.
Pullen, Aaliyah-Marie M.
Queen, Nathaniel A. III
Robles, Aiden A.
Saint Fleur, Sean E.
Sewell, Serenity N.
Sexton, Madelyn A.
Smalling, Khloe K.
Smith, Caleb M.
Smith, Jesse J.
Smith, Jordyn D.
Smith, Makayla E.
Smith, Matthew J.
Spencer-Blake, Talyia N.
Steadman, Sadie M.
Steinmetz, Juliana G.
Stephenson, Eva A.
Stewart, Karson E.
Stowers, Stephen T. III
Tejeda, Jasmine E.
Theall, Sophia N.
Tucker, Kieran P.
Vasquez, Michael A. Jr
Voehl, Sophia R.
Wanzer, Trinity E.
Weaver, Jahvon R.
Williams, Benjamin T.
Williams, Brianna J.
Williams, Emani I.
Williamson, Elijah T.
Wu, Fiona
Zaccarelli, Naomi R.

 

Grade 7

Akers, Danyel J.
Amend, Madison A.
Ameyaw, Samuel K. Jr
Barba, Olivia K.
Barncord, Chase N.
Bowser, Allison R.
Brehon, London C.
Brice, Nina D.
Britt, Haiden I.
Brown, Jaylin C.
Browne, Dallas L.
Burns, Ezra D.
Carter, Sasha S.
Cheema, Gurteg S.
Claros, Anari Y.
Condo, Kesley M.
Corlette, Julia M.
Dang, Corry A.
Duke, Hunter A.
Fitch, Makai D.
Garcia, Selena M.
Gass, Michael P.
Geades, Jacqueline L.
Generette, Robert J. IV
Golder, Jacob E.
Gonzalez, Dominik A.
Griffin, Johnie M. III
Gross, Khamar J.
Hafez, Landon A.
Hall, Riley M.
Hawkins, Cornelius G.
Hodgson, Lily A.
Holly, Amani M.
Jackson, Taylor S.
Jerome, Charlie L.
John-Baptiste, Saniyah A.
Johnson, Cameron C.
Joyce, Michael T. Jr
Khan, Izzah S.
Krikstan, Bailey J.
Lamb, Grace E.
Lawndy, Jennah F.
Long, Noah M.
Martinez, Miae Jr
McGarrell, Darius C.
McKnight, Dayana B.
Moore, Calvin J.
Mudd, Georgia A.
Nolan, Gabriella M.
Pate, Jordan A.
Pitts, Kennedy Z.
Prather, Mekhi K.
Riddick, Isaiah L.
Rieman, Jackson J.
Ruiz, Renae M.
Sanders, Brodhi J.
Saunders, Zachary C.
Saylor, Dominic J.
Shasho, Charis B.
Sheggrud, Eli B.
Smith, Khiren T.
Smith, Martin J. Jr
Temple, Aubrey N.
Todd, Lillian G.
Toronto, Santana C.
Toye, Giavanna A.
Trice, Catherine E.
Turner, Corinne N.
Turner, Daylen A.
Walsh, Andrew R.
Waters, Rodney C. Jr
Watson, Gavin P.
Williams, Maleesah C.
Williams, Niyah C.
Winkler, Gavin J.
Woolen, Landon S.
Young-Johnson, Kennedi G.
Zimmerman, Evan M.

 

Grade 8

Aleshire, Rylee G.
Anyu, Aaron F.
Atkinson, Amiayah J.
Biehl, Aidan M.
Boling, Oriana A.
Brady, Brianna C.
Bragg, Ayden R.
Cabbagestalk, Alaina N.
Caero, Jamie A.
Campbell, Erica C.
Campbell, Migheal P. Jr
Carignan, Aubrey E.
Carrino, Layla R.
Carson, Garrett B.
Carter, Nathan J.
Carver, Caleb A.
Chambers, Daniel L. Jr
Cheney, Michael S.
Clark, Sarah E.
Conrad, Katelyn L.
Cox, John S.
Cruz, Nicholas A.
Cullen, Janiyah M.
Daniels, Ricardo A.
Devonish, Danae A.
Dodson, Kaitlyn L.
Donohue, Ada L.
Dudley, Nevaeh S.
Duke, Allison L.
Ellis, Taylor T.
Fennell, Kirsten N.
Ferris, Jordan E.
Flint, Macy L.
Gardner, Denzel A.
Gray, Logan D.
Green, Mickey E. Jr
Herd, Sean A.
James, Audrina N.
Jones, Carla D.
Jones, Kennedi G.
Justin, Shanise A.
Kibler, Madison N.
Kirby, Tyler E.
Linnane, Katelin M.
Lucas, Andrew J.
Malhotra, Ranbeer R.
Marsh, Ethan R.
Martinez, Higinio IV
McGhee, Mckenzie A.
McLaurine, Saniyah S.
Mitchell, Jason W. II
Mitchell, Noah D.
Moore, Juliet E.
Mullikin, Lainey A.
Myers, Najee T.
Ngang-Smith, Princess J.
Norris, Jayden P.
Patel, Nishtha S.
Phillips, Zhaila N.
Powell, Elexis W.
Reid, Nicolas R.
Richardson, Andre' D. Jr
Richardson, Lasanna K.
Rodgers, Ariana S.
Ross, London D.
San Luis, Zoe M.
Seman, Logan W.
Shaffier, Presley L.
Soni, Manav D.
Steadman, Dorian Q.
Sweeting, Allison J.
Tidwell, Jaycob D.
Tidwell, Joshua D.
Tonnessen, Skyler G.
Uba, Brennyn A.
Urso, Alex J.
Walker, Brooklyn M.
Wang, Joleen C.
Watson, Dean J.
Wells, Caden A.
White, Alana P.
Willett, Katelyn S.
Wilson, Benjamin A.
Winkler, Grant L.
Woolsey, Jadyn B.